צילום שיניים לנשים בהריון מותר ? אסור?

 

האם צילומי שיניים באמצאות רנטגן נחשבים למסוכנים?

השימוש בצילומי רנטגן נשמר למקרים בהן ישנו צורך בכך ואין דרך בדיקה אחרת שיכולה למלא את מקומו של צילום השיניים. החשיפה לקרינה  המתרחשת בעת צילום דנטלי הינה מזערית, כך שהנזק העלול להיגרם כתוצאה מרמת קרינה כזו נחשב לזניח. יתירה מכך, כאשר מניחים על כפות המאזניים את הסיכון המזערי לחשיפה בשל צילום השיניים מול הנזק שעלול להיווצר ללא הצילום שיתווה את הטיפול, מגלים כי הסיכון בטל בשישים. יחד עם זאת, נדרשת הקפדה לביצוע צילומי שיניים אך ורק במכונים המקצועיים המשתמשים במכונות חדישות ואמינות ובטכנולוגיות חדשניות, המצמצמות את הסיכון!

צילומי שיניים בזמן הריון – מותר? אסור?

השינויים ההורמונאליים החלים בהיריון עלולים להשפיע גם על השיניים, כך שחשוב מאד לשמור עליהן במהלך ההיריון ולא לדחות את הטיפולים הנדרשים לתקופה מאוחרת יותר. יחד עם זאת, בניגוד לטיפולי שיניים אחרים הניתנים במהלך ההיריון, לצילומי השיניים (המבוצעים באמצעות רנטגן) ישנה ספציפיקציה אחרת: לאורך כל ההיריון נדרשת ההגנה המקסימלית, כשבמהלך הטרימסטר הראשון להיריון אין לבצע צילום רנטגן ואילו בטרימסטרים השני והשלישי יבוצע צילום שיניים בהיריון רק באישורם של רופא המשפחה או רופא השיניים המטפלים באישה ההרה.

מה חשוב לבדוק כאשר בוחרים מכון צילומי שיניים?

אם הרופא המטפל או אורטופד מומחה הפנה אתכם לביצוע צילום שיניים, חשוב לבדוק כי המכון הינו מקצועי ובעל ניסיון מחזיק במכונות צילום חדישות ומתוחזקות ובעלות קרינה ברמה נמוכה ,וברישיון משרד הבריאות. רשת אור השן ידועה בקרינה המזערית בזכות המכשירים המתקדמים שלה וברמת הסטריליות הגבוה בארץ בתחום צילומי השיניים.

לסיכום

לא דחוף? אפשר לדחות.

אם הכאבים לא עוזבים אותך, אל תדחי את הטיפול וגשי לבצע הטיפול. צילומי שיניים בטוחים לנשים בהריון. צילומי שיניים ברשת אור השן הם צילומים בטוחים ומקצועיים, שישמרו על בריאותך ובריאות הילד שבדרך. גשי לאחד מסניפי אור השן הפזורים בארץ. למציאת הסניף הקרוב אליך לחצי ותקבלי את הסל הטוב, המשתלם והבטוח ביותר שאפשר לקבל.

במקצועיות, מסירות ובמחירים ללא תחרות.

 

 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן